
Najczęściej zadawane pytania
- Gdzie znajdziemy informację o szkole Chmielowskiego?
Wszystkie informacje o działalności placówki znajdują się na stronie internetowej www.chmielowski.edu.pl - Jakich języków obcych będą uczyć się uczniowie?
W naszej szkole będziemy codziennie uczyć się j. angielskiego i dodatkowo j. hiszpańskiego. - Jakie klasy będą w naszej szkole?
W roku szkolnym 2021/22 planujemy otworzyć 1 klasę szkoły podstawowej, w której docelowo ma być 20-22 uczniów. W kolejnych latach tworzyć będziemy kolejne klasy szkoły podstawowej. - Kto będzie uczył w naszej szkole i jakie zajęcia będą prowadzone?
Kadra nauczycielska doświadczona w pracy z dziećmi otwarta na sztukę. Codziennym elementem pracy w szkole będą zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne z wykorzystaniem różnych technik w tym rysunek, malarstwo, stolarstwo, ceramika. - Jak wyglądać będzie bezpieczeństwo dzieci?
Szkoła znajdować się będzie na wydzielonym do celów edukacyjnych II piętrze Hotelu Aros. Teren jest w pełni ogrodzony i monitorowany. Opiekę nad dziećmi będzie sprawować wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczycielska, dyrekcja szkoły przy wsparciu szkolnego pedagoga. Budynek w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Jaka jest wysokość czesnego w szkole i opłaty wpisowej?
Czesne w szkole wynosi 1000 zł/miesiąc przez 12 miesięcy w roku i zawierają się w nim zajęcia edukacyjne, codzienne zajęcia językowe, dodatkowe codzienne zajęcia plastyczno-artystyczne, materiały plastyczne, opiekę świetlicową codziennie w godzinach 7.00 - 17.00. Opłata wpisowa wynosi 200 zł na poczet rekrutacji i nie podlega zwrotowi w przypadku niezakwalifikowania się ucznia do szkoły. Opłaty dokonuje się na konto wygenerowane podczas procesu rejestracji. - Czy w szkole będą obowiązywały mundurki?
W naszej szkole nie będzie wymogu chodzenia w mundurkach. - Jak wyglądać będą zajęcia sportowe w szkole?
Zajęcia prowadzić będą przy współpracy z SMS Tychy wykwalifikowani nauczyciele i trenerzy na profesjonalnych obiektach treningowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego. - Gdzie należy składać dokumenty rekrutacyjne?
Proces rekrutacji odbywa się poprzez stronę chmielowski.edu.pl po wypełnieniu formularza należy postępować zgodnie z komunikatami. Należy wygenerować druk zgłoszenia, podpisać go i dostarczyć do tymczasowego sekretariatu szkoły znajdującego się w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1 w Instytucie Studiów Podyplomowych. - Kto jest Organem Prowadzącym szkołę?
Organem prowadzącym jest Spółka Krafc Consulting z siedzibą w Brzegu oraz biurem przy ul. Sienkiewicza 1 w Tychach. Spółka jest również właścicielem Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach. - Czy szkoła przewiduje spotkania z rodzicami?
Planowane jest zorganizowanie Dnia Otwartego szkoły na którym zostaną przeprowadzone zajęcia dla dzieci – kandydatów do szkoły oraz będzie czas na poznanie bliżej naszej placówki, rozmowę z nauczycielami oraz dyrekcją. Podczas tego spotkania udzielimy wszystkich informacji dotyczących funkcjonowania szkoły. - Czy w szkole realizowana jest podstawa programowa?
Tak jak każda szkoła, która podlega przepisom, realizujemy podstawę programową. Rozszerzamy jednocześnie program o cele i zadania zapisane w statucie szkoły i programie profilaktyczno-wychowawczym. Są to między innymi dodatkowe godziny pracy przeznaczone na lekcje j. angielskiego, dodatkowo j. hiszpańskiego oraz całej gamy przedmiotów artystycznych. Zajęcia sportowe również prowadzone będą od 1 klasy przez wykwalifikowanego nauczyciela-trenera. - Czy nauczyciele mają odpowiednie kompetencje i wykształcenie?
Nauczyciele posiadają wykształcenie i kompetencje wymagane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ideą szkoły jest nieustanny rozwój nie tylko ucznia, ale również nauczyciela. Dlatego dbamy o to, by nasza kadra rozwijała swoje kompetencje poprzez szkolenia, warsztaty. Właścicielem szkoły jest Krafc Consulting który jednocześnie prowadzi Instytut Studiów Podyplomowych dla nauczycieli dlatego nasza kadra ma ciągłą możliwość rozwoju. - Jaka jest koncepcja rozwoju szkoły?
Tworząc szkołę założyliśmy, że nie poprzestaniemy na jednej klasie chcemy sukcesywnie rozwijać kolejne klasy szkoły podstawowej. Planujemy otworzyć liceum i doprowadzić uczniów do matury, tak aby ukształtować dojrzałego człowieka, gotowego do samodzielności.