Szkoła rysunku

Miejsce: sala żółta
Cena karnetu miesięcznego: 200 zł
Prowadząca: Anna Kwiecień
O prowadzącej: Ukończyłam ASP w Katowicach, jestem więc magistrem sztuki:) z wykształcenia i z pasji , z którą przyszłam na świat:). Nigdy nie wyobrażałam sobie życia odłączonego od sztuki (malarstwa, śpiewu i tańca). Studia ukończyłam na kierunku technicznym i analitycznym – projektowanie form przemysłowych, ale obecnie zajmuję się malowaniem przy pomocy sprayu i aerografu. Maluję na różnych przedmiotach, dostosowując technologię do rodzaju podłoża (samochody, meble, narty, ściany, płótna, łodzie, tkaniny). Maluję murale oraz malarsko dekoruję wnętrza – owocem tego jest współpraca z m.in. Muzeum Narodowym w Warszawie, Zamkiem Sztuki Ujazdowski, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, Galerią Szyb Wilson w Katowicach. Jestem zwolenniczką tezy, że potrzebę tworzenia posiada każdy człowiek, a działania twórcze są bazą do rozwoju w wielu dziedzinach, ucząc wrażliwości, skupienia, wytrwałości, ciekawości, podejmowania decyzji i zrozumienia samego siebie. Z tego przekonania zrodziła się chęć i zamiłowanie do prowadzenia zajęć plastycznych. Od ponad 4 lat prowadzę warsztaty rękodzieła, rysunku i malarstwa, re-designu oraz warsztaty plastyki sensorycznej. Współpracuję w tym zakresie z przedszkolami, szkołami, domami kultury, a nawet Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Na swoich zajęciach podaję uczestnikom narzędzia do tworzenia, dbam, aby były to materiały bezpieczne i dobrej jakości, by obcowanie z nimi dostarczało przyjemności i pobudzały do zanurzenia się w twórczości. W takim środowisku staram się otworzyć uczniów na kolor i uświadomić siłę własnych decyzji w procesie tworzenia (nie tylko sztuki). Staram się wspierać te decyzje, budując osobowość uczestników moich zajęć. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, od których co dzień pobieram lekcję wielu cech przydatnych przy prowadzeniu zajęć.

grudzień 01 2021