Ceramika, czyli przygoda z gliną

Na zajęciach przewiduję pracę niezwykle kreatywną, gdzie każdy z uczestników będzie miał okazję ulepić przeróżne formy, które staną się ozdobą domu bądź pięknym drobiazgiem na prezent dla kogoś bliskiego. Wszystkie prace, które powstawać będą w ramach zajęć będą wypalane i takie już, każdy z uczestników będzie mógł odebrać w ustalonym/dogodnym terminie.

Grupy: dzieci 7-12 lat, dzieci 13-18 lat, dorośli
Liczba osób na zajęciach: 10
Cena karnetu miesięcznego: 200 zł / 350 zł (2 zajęcia tygodniowo)
Prowadzący: Sylwia Margraf

W planach:

• lepienie: miseczek;
  • wycinanie kształtów foremki do ciastek (na magnesy);
  • koronki, liście, paprocie, suszki, odciskanie muszli itp.;
  • podkładki pod kubek i podkładka pod garnek;
  • mydelniczka z liścia itp.;
  • osobista miseczka na płatki (komplet dwóch, jedna z wałeczków, druga z płaszczyzn);
  • kubek z 3 kawałków;
  • antyczna miseczka z wałeczków;
  • anioł;
  • miska-skorupa na biżuterię z jednego, rozwałkowanego kawałka formowana na szklanej misce;
  • talerz gliniany;
  • gliniane wisiory;
  • gliniana biżuteria.

To są pomysły, które mi chodzą po głowie, a dodaj do tego jeszcze Twoją wyobraźnię! Jako plastyk-ceramik, a także mgr archeologii śródziemnomorskiej, gdzie zajmowałam się ceramiką grecką pochodzącą z wykopalisk ze stanowiska Koszary na Ukrainie oraz z Pafos na Cyprze, gwarantuję Ci, że na moich zajęciach nie tylko zetkniesz się z gliną, ale będziesz mieć okazję poznać wiele z moich fascynujących przygód z materiałem ceramicznym, w którym jest magiczna moc.

Zapraszam serdecznie po przygodę z gliną!

O prowadzącym

Sylwia Margraf to artystka interdyscyplinarna, pozytywna i inspirująca marzycielka. Pasjonatka tworzenia pięknych przedmiotów siłą własnych rąk. Tworzy niepowtarzalne przedmioty na indywidualne zamówienia Klientów, chętnie dzieli się umiejętnościami i twórczym doświadczeniem. Zachwyca się światem przyrody i w swojej twórczości chętnie sięga po inspiracje z natury. Z wykształcenia plastyk, grafik komputerowy i …archeolog:)

październik 28 2021