Alchemia koloru i inne rękodzieło

Cyjanotypia to technika fotograficzna, która wykorzystuje światłoczułość soli żelaza, charakteryzującą się monochromatycznym obrazem w kolorze niebieskim, tworzonym przez błękit pruski. Została ona wynaleziona przez Johna Herschela, który opisał ją w 1842 roku i wykorzystywał do kopiowania rycin i notatek. Jednym z najwcześniejszych przykładów zastosowań cyjanotypii były prace Anny Atkins, zajmującej się amatorsko botaniką. Posłużyła się nią do stworzenia ilustracji do swojej książki na temat alg. Tak powstała pierwsza w historii książka ilustrowana fotografiami https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyjanotypia).

Dla kogo: nauczyciele, rodzice, babcie, dziadkowie, studenci, animatorzy, arteterapeuci bez doświadczenia w pracy tą techniką, dzieci od 7 lat
​​Czas trwania zajęć: 90 minut
Liczba osób na zajęciach: 10-12
Miejsce: sala żółta
Cena pojedynczych zajęć: 55 zł
Cena karnetu miesięcznego: 200 zł
Prowadząca: Marzena Czempiel-Białas

O prowadzącej

Marzena Czempiel-Białas to artystyczna dusza. Jest wszechstronnie uzdolniona manualnie, szydełkuje, robi na drutach, filcuje, maluje, składa piękne rzeczy z origami, farbuje tkaniny. Jest logopedą i od lat w swojej pracy inspiruje się pedagogiką alternatywną, a w szczególności pedagogiką waldorfską.

 

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

lipiec 05 2022

Czas

15:00 - 16:30

Lokalizacja

Sala żółta

Lokalizacja 2

Ognisko Artystyczne im. Alberta Chmielowskiego
Sienkiewicza 1

Organizator

Ognisko Artystyczne im. Alberta Chmielowskiego
Telefon
515 403 191
Email
ognisko@chmielowski.edu.pl
Strona WWW
http://www.chmielowski.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *